توصیه های هواشناسی کشاورزی استان کرمانشاه


از تاریخ 1400/3/23 لغایت 1400/3/25
1-توصیه میگردد مبارزه با کک چغندر در مزارع پاییزه نقاط گرم استان اقدام شود هم چنین نسبت به آبیاری مزارع بهاره اقدام شود-
2-بمنظور بهره مندی از محصول گندم عاری از سن زدگی مبارزه با پوره آفت بعنوان آخرین فرصت های باقیمانده در نقاط سردسیر استان توصیه میگردد.
3.-مبارزه با جوندگان كشاورزي در حاشيه كانالهاي آبياري ، پشته هاي بين مزارع و ساير مامن هاي آفت قبل از انتشار در باغات توصيه ميگردد.
4- پایش مزارع کلزا از نقطه نظر فعالیت تریپس و سنک دانه خوار همچنین مبارزه با سوسک های گرده خوار توصیه میگردد. بهتر است از توصیه های فنی کارشناسان محل در خصوص تغذیه گیاهی بهره گرفته شود.
5- در گلخانه های میوه و گلهای شاخه بریده فاکتورهای دما و تهویه کنترل شود و در ساعت گرم روز پوشش نایلونی جداره های این سازه ها بالا نگه داشته شود.
6- مبارزه مکانیکی با علف های هرز مزارع چغندرقند بهاره توصیه میشود.
7-رعایت نکات بهداشتی در کمباین های مهاجر قبل از ورود به مزارع غلات نقاط گرم استان توصیه میگردد بهتر است این ماشین آلات دارای گواهی سلامت فنی نیز باشند.
8-مبارزه با کرم های طوقه بر در مزارع ذرت در صورت مشاهده توصیه میشود.
9-کاربرد تجهیزات غیر شیمیایی برای مقابله با مگس مدیترانه ای در باغات هسته دار ها توصیه میگردد.
10-بمنظور کاهش جمعیت ملخ های بومی در سال آتی از هم اکنون نسبت به شناسایی و ثبت مشخصات utmمحل تخم گذاری آفت اقدام شود.
11-جهت مقابله با خسارت ناشی از پروانه مینوز گوجه فرنگی در مزارع سیب زمینی ،بادمجان و گوجه فرنگی تصب تله های مناسب در اینگونه مزارع پیشنهاد میشود.
12-اجرای تمهیدات لازم بمنظور پیشگیری از خسارت کرم خوشه خوار در تاکستان ها و کرم های دانه خوار در باغات سیب، گلابی و به ، مطابق نظر کارشناسان محل توصیه گردد.

تاریخ آخرین ویرایش : ۱۲:۲۱:۱۰ ۱۴۰۰/۳/۲۳
ارتباط با اداره هواشناسی


  • 4247071-34247072
  • 34293980
  • kermanshah@irimo.ir

لینک های مرتبطکرمانشاه، بلوار شهید کشوری، جنب ترمینال شهید کاویانی، مرکزتحقیقات هواشناسی کاربردی - کدپستی: 67158-75696


کرمانشاه - طراحی و برنامه نویسی شرکت طراحان تارنمای کرمانشاه